Hakkımızda

 

 

Amacımız 

Hızlı şehir yaşamının gereksinimlerine uygun olarak, bireylerin biyometrik fotoğraf ihtiyaçlarını etkin ve ekonomik şekilde karşılamaktır. Makinelerimiz ; Kimlik, Ehliyet, Pasaport, Vize işlemleri için ihtiyaç duyulan fotoğrafları, Kamu kurumları ve yakınlarında kolayca ve zahmetsiz olarak sunmaktadır. Böylece kimlik yönetim sistemine katkı sağlamaktadır. 

 

Sağladığımız Standartlar 

Fotomatik makinelerinde çekileceğiniz fotoğraflar TS ISO/IEC 19794:5 ve ICAO 9303:3 standartlarını sağlamaktadır. Bu standartlar sayesinde herhangi bir Fotomatik ile çekileceğiniz fotoğraflar, Pasaport daireleri, Nüfus müdürlükleri, Emniyet müdürlükleri, Tapu müdürlükleri, Noterlikler ve Tüm ülkelerin konsolosluklarında güvenli şekilde kabul edilmektedir. 

 

Kabul Garantili Fotoğraflar 

Fotomatik makinelerinde çekilen fotoğraflar; Tüm ülkelerin vize ölçülerine uyumludur, çekilen ve basılan her fotoğraf Uluslararası yüz görüntüleri standartı olan ISO/IEC 19794:5 standartlarını kesin olarak sağlamaktadır. Tüm Fotomatik makinelerinde, bu standartın kurallarına uyumluluğu denetleyen entegre bir sistem ve yazılım denetimi bulunmaktadır. Böylelikle Dünya’ nın heryerinde kabul garantili fotoğraflar sunmaktadır.

 

Şirketimiz

Mobese A.Ş. olarak kişiselden, kamusala kadar tüm seviyelerdeki güvenlik ihtiyaçlarına gelişen teknolojilerin sağladığı en son imkanları kullanarak konfor ve güvenliği maksimum, riskin ise minimum olduğu elektronik çözümler üretmekteyiz. Güvenlik sahasındaki tecrübemizi gelişmiş teknoloji ile birleştirerek; Elektronik güvenlik sektöründe milli özgün ve yenilikçi alternatif ürün ve hizmetler geliştirip ticarileştirmekteyiz. 

 

Diğer ürünlerimiz

Görüntüleme, Gps izleme, Akıllı bina, Yol geçiş, Biyometrik, Alarm güvenlik, Rfid ve Danışmanlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz lütfen www.mobese.com.tr adresimizi ziyaret ediniz. 

 

Markamız ve logomuz

 

 

Fotomatik markamızın kelime anlamı  

 

Fotoğraf ve Matematik kelimelerinin harmanlanması ile ortaya çıkmış teknik ve teknolojik bir çağrışım uyandıran, aynı zamanda Türk halk dilinde kolay söylenebilen bir yapıya sahiptir. Hızlıca söylendiğinde otomatik kelimesini çağrıştırmakta, bu da makinelerimizin tam otomatik çalışması ile uyum sağlamaktadır. 

 

Logomuzdaki dairesel işaretin anlamı 

 

Fotoğrafçılık da hız kavramının teknik değerlendirilmesini yapmaya yarayan, mekanik bir sistem olan obtüratörü simgeler. 

 

Logomuzda kullandığımız turuncu rengin anlamı 

 

Turuncu güneşin ve aydınlığın rengidir. Güneş mutlak ihtiyacı, aydınlık ise yeniliği, öğrenmeyi yani teknolojiyi simgeler. Turuncu dışa dönük, heyecan ve mutluluk verici, dinamik, dikkat çekici, çarpıcı ve iç açıcı bir renktir.